Topic-icon USMLE sınavlarına başvurmak icin herhangi bir yerde çalışıyor olmamak kosulu aranıyor mu?

9 years 7 months ago #1 by umc

november wrote: Bunu TUS mu, USMLE mi sorusuna karsilik soruyorum. Bunlar kesisen surecler mi? USMLE icin nerde, hangi kurumda calisiyor olursak olalim basvurabiliyor muyuz?USMLE sınavları, TUS sınavı aksine girip de baraı geçtiğiniz zaman size kadro veren sınavlar değildir. Bu sınavlar gelecekteki kalın başvuru dosyasının sadece bir parçasıdır ve geçmiş olmanın ötesinde çoğu zaman belirleyici bile değildir. O nedenle bu sınava girip girmemek tıp fakültesi öğrencisi ya da mezunu olmanın dışında herhangi bir şarta bağlı değildir.

Dr Ulaş Mehmet Çamsarı
The topic has been locked.
More
9 years 7 months ago #2 by onur
Bence bu süreçler aslında pek te kesişen süreçler değil ve beraber yürütülebilecek süreçler, sınav içeriklerinin yakın olması açısından.

Belirli bir yerde çalışıyor olmamak gibi bir koşulun arandığını da sanmıyorum. Çünkü, zaten bir çok kişi Amerika'da uzmanlık yapma kararına Türkiye'deki uzmanlığı sırasında karar verip başvuruyor. Eğer bir yerde çalışıyor olmamak gibi bir şart aranmış olsaydı bu tür örneklerin hiçbirine rastlamazdık.
The topic has been locked.
More
9 years 7 months ago #3 by umc
Sayin Üyemiz,

Paylaşımınız için teşekkürler. Soru Sorma Alanı'na kurallara uyarak yapmış olduğunuz giriş için 15 USMER puanı almaya hak kazandınız. Başlığın gelişmesi ve KısKaç Soru Bankası'na aktarılması durumunda bir 15 puan daha kazanacaksınız.

Sorulan soruyla ilgili olarak fikri olan tüm üyelerimizi paylaşıma davet ediyoruz.

Sevgiyle,

USMLE STRATEJi MERKEZİ
www.usmer.org

Dr Ulaş Mehmet Çamsarı
The topic has been locked.
More
9 years 7 months ago - 8 years 8 months ago #4 by november
Bunu TUS mu, USMLE mi sorusuna karsilik soruyorum. Bunlar kesisen surecler mi? USMLE icin nerde, hangi kurumda calisiyor olursak olalim basvurabiliyor muyuz?
The topic has been locked.
More
Time to create page: 0.132 seconds